Císařský kámen

Rozhledna Císařský kámen patří k nejmladším dřevěným rozhlednám v České republice. Z jejího vrcholu je velmi pěkný výhled na jedny z nejkrásnějších oblastí severních Čech - Jizerské hory, Krkonoše, Ještědský hřbet a Český ráj.

Místa s krásným rozhledem do krajiny obohacují náš život a jedním z nich je i tato dřevěná vyhlídková věž

 

Původní název kopce, na jehož vrcholu je rozhledna postavena, se jmenoval Uhlířský vrch nebo také Špičák. Název Císařský vrch pochází z roku 1779 a souvisí s návštěvou císaře Josefa II., který zde pobýval na své inspekční cestě (dokládá to pod rozhlednou žulový blok s nápisem).

 

Rozhledna se začala stavět na podzim roku 2008 a byla zkolaudována 30. června 2009. Slavnostní otevření dřevěné, šestipatrové vyhlídkové věže s ocelovými spojovacími komponenty proběhlo 19. září 2009. Rozhledna je vysoká 20 metrů, vyhlídková plošina se nachází o půl druhého metru níže a vede k ní 96 schodů. Financování stavby v celkové výši necelé 2 miliony korun se ujaly obce Mikroregionu Císařský kámen, Liberecký kraj a město Liberec.

 

Rozhledna je přístupná zdarma po celý rok a spatříte z ní Ještěd, Jizerské hory, Krkonoše, Český ráj, zříceninu hradu Trosky, hrad Bezděz a města Liberec a Jablonec nad Nisou s okolními obcemi.

 

 

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Čtvrtek 6.8.2020
Polojasno
22°C
17°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1022.1hPa
Vítr: 0.8m/s
z západo-jiho-západu
Zítra
Pátek 7.8.
Skoro jasno
25°C
19°C
Sobota
8.8.2020
Polojasno
27°C
18°C
Neděle
9.8.2020
Zataženo
24°C
17°C
Pondělí
10.8.2020
Deštivo
24°C
18°C

Kontakt

Adresa:
Liberec 

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Ski areál Obří sud - Skiareál Obří sud patří k moderním lyžařským střediskům v Libereckém kraji. Může se pochlubit nejdelší bobovou dráhou v České republice (délka 1100 metrů) a také komfortní sedačkovou lanovkou s přilehlou sjezdovou tratí nižší obtížnosti.
Vzdálenost: 3km
Workout hřiště Vratislavice - lesopark - Koncem března 2016 nám nahoře ve Vratislavicích vyrostla červená kráska, na které již od postavení všichni řádíme. :)
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Mackova hora - Rozhledna Mackova hora je 36 metrů vysoký ocelový stožár telefonních operátorů. Byl postaven v roce 2000.
Rozhledna Studený vrch - Rozhledna Studený vrch byla upravena a zpřístupněna veřejnosti v roce 2004 z bývalé zeměměřičské stavby. Ta byla na Studeném vrchu v provozu již od roku 1940.
Rozhledna Rudolfka - Rozhledna Rudolfka je bývalá těžní věž Dolu Rastislava Štefánika, je postavena z železobetonu, což je poměrně ojedinělý způsob výstavby těžních důlních staveb. Zřejmě se jedná dokonce o světový unikát. Původně na jejím místě stála ocelová věž Dolu korunního prince Rudolfa, a to až do roku 1950.
Rozhledna Rožmitál pod Třemšínem - Rozhledna v Rožmitálu pod Třemšínem je bývalá trafostanice, která se nachází v objektu bývalého socialistického zemědělského podniku Agrostroj Rožmitál.

Nové ubytování

+ přidat
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.
Ubytování České Budějovice - Ubytování České Budějovice patří mezi kvalitní levné penziony se snídaní, nedaleko centra města. Penzion České Budějovice akceptuje pobyt se psem po dohodě s recepcí, bezproblémová dopravní dostupnost, snadné parkování před objektem, nebo na parkovišti.

Nové restaurace

+ přidat
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.
Pivnice U Karla IV. - Pivnice U Karla IV. se nachází na Praze 2 nedaleko hradu Vyšehrad. Pivnici dokresluje útulný interiér s možností využítí sklepních prostor pro soukromé a firemní akce. Pivnice mimo dobré pivo, nabízí i známá česká jídla, ale i mezinárodní kuchyni.
Vinný sklípek v srdci Slovácka - Navštivte náš nový reprezentační vinný sklípek ve Vracově, v srdci Slovácka. Sklípek se nachází v malebné vinařské uličce Cihelná přímo pod vinohrady. Představuje tak znamenitou příležitost poznat kvalitu vín Vinařství pánů z Lipé v jeho nejpřirozenějším prostředí.