Císařský kámen

Rozhledna Císařský kámen patří k nejmladším dřevěným rozhlednám v České republice. Z jejího vrcholu je velmi pěkný výhled na jedny z nejkrásnějších oblastí severních Čech - Jizerské hory, Krkonoše, Ještědský hřbet a Český ráj.

Místa s krásným rozhledem do krajiny obohacují náš život a jedním z nich je i tato dřevěná vyhlídková věž

 

Původní název kopce, na jehož vrcholu je rozhledna postavena, se jmenoval Uhlířský vrch nebo také Špičák. Název Císařský vrch pochází z roku 1779 a souvisí s návštěvou císaře Josefa II., který zde pobýval na své inspekční cestě (dokládá to pod rozhlednou žulový blok s nápisem).

 

Rozhledna se začala stavět na podzim roku 2008 a byla zkolaudována 30. června 2009. Slavnostní otevření dřevěné, šestipatrové vyhlídkové věže s ocelovými spojovacími komponenty proběhlo 19. září 2009. Rozhledna je vysoká 20 metrů, vyhlídková plošina se nachází o půl druhého metru níže a vede k ní 96 schodů. Financování stavby v celkové výši necelé 2 miliony korun se ujaly obce Mikroregionu Císařský kámen, Liberecký kraj a město Liberec.

 

Rozhledna je přístupná zdarma po celý rok a spatříte z ní Ještěd, Jizerské hory, Krkonoše, Český ráj, zříceninu hradu Trosky, hrad Bezděz a města Liberec a Jablonec nad Nisou s okolními obcemi.

 

 

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Pátek 30.10.2020
Silný déšť
8°C
11°C
Srážky: 5.2mm
Tlak: 1018.6hPa
Vítr: 1m/s
z jihu
Zítra
Sobota 31.10.
Zataženo
12°C
11°C
Neděle
1.11.2020
Silný déšť
10°C
10°C
Pondělí
2.11.2020
Zataženo
13°C
12°C
Úterý
3.11.2020
Zataženo
11°C
8°C

Kontakt

Adresa:
Liberec 

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Ski areál Obří sud - Skiareál Obří sud patří k moderním lyžařským střediskům v Libereckém kraji. Může se pochlubit nejdelší bobovou dráhou v České republice (délka 1100 metrů) a také komfortní sedačkovou lanovkou s přilehlou sjezdovou tratí nižší obtížnosti.
Vzdálenost: 3km
Workout hřiště Vratislavice - lesopark - Koncem března 2016 nám nahoře ve Vratislavicích vyrostla červená kráska, na které již od postavení všichni řádíme. :)
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Brusná u Bludova - Rozhledna Brusná je svérázná, netypická dřevěná vyhlídková stavba opatřená ocelovým schodištěm.
Rozhledna Brodek - Menší vyhlídková stavba ze dřeva, vysoká 8 metrů, vyrostla v roce 2010 v Brodku u Přerova zásluhou jednoho z místních obyvatel.
Rozhledna Vitčice - V roce 2001 byla postavena dřevěná, 8 metrů vysoká, rozhledna z trámové konstrukce s horní krytou vyhlídkovou plošinou ve výšce 6 metrů nad zemí. 
Rozhledna Předina (Štátula) - Rozhledna Předina byla postavena v roce 2000. Jedná se o dřevěnou konstrukci ze smrkových trámků, vysokou 8 metrů.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.