Černá hora

Černá hora se vypíná nad lázeňským městečkem Janské Lázně. Velmi známé a oblíbené krkonošské letovisko je pro své návštěvníky atraktivní po celý rok. Na svazích Černé hory je navíc vybudován jeden z nejmodernějších lyžařských areálů v České republice.

Tři lanovky a několik vleků - lyžařské středisko, TV vysílač, rozhledna, horské hotely a boudy, rašeliniště v 1. zóně národního parku - to je Černá hora

 

Vrcholek Černé hory tvoří náhorní plošina a proto zde bylo možné vybudovat řadu atraktivních staveb. Jistě nepřehlédnete 78 metrů vysoký televizní vysílač, který zde slouží již od roku 1977. Necelého půl kilometru odtud byl postaven hotel Černá bouda s vlastním lyžařským vlekem a další dvě boudy - Sokolská bouda a Horský hotel disponují rovněž vlastními vleky. Zhruba 800 metrů od vrcholu je horní stanice osmimístné kabinkové lanovky Černohorský Express z Janských Lázní, která je zde v provozu od roku 2006 (nahradila původní čtyřmístnou kabinkovou lanovku z roku 1980). Skiareál Janské Lázně disponuje ještě lanovkou Protěž a lanovkou Hofmanky Express a několika lyžařskými vleky. Lyžaři zde na přírodním i technickém sněhu mohou brázdit terén na sjezdovkách všech obtížností. Zdejší specialitou je také sáňkařská dráha, dlouhá 3500 metrů - tudy se jezdilo na saních rohačkách už před více než 100 lety. A jedním z nejzajímavějších objektů na vrcholu Černé hory je rozhledna Panorama, otevřená v roce 1998 (nachází se na předposledním sloupu původní lanovky z roku 1928 a měří 24 metrů).

 

 

Černá hora je z větší části pokryta převážně smrkovým porostem, kolem horských bud se rozprostírají louky, vykácené jsou pouze tratě pro sjezdové lyžování. Severní svahy Černé hory zasahují do 1. zóny Krkonošského národního parku a je zde k vidění Černohorské rašeliniště.

 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Čtvrtek 28.1.2021
Sněžení
-1°C
-1°C
Srážky: 3.1mm
Tlak: 1007.2hPa
Vítr: 2m/s
z západo-jiho-západu
Zítra
Pátek 29.1.
Sněžení
-2°C
1°C
Sobota
30.1.2021
Polojasno
-3°C
-8°C
Neděle
31.1.2021
Jasno
-4°C
-12°C
Pondělí
1.2.2021
Polojasno
-4°C
-8°C

Kontakt

Adresa:
Město Janské Lázně 

Místa v okolí

Hotel Kolínská Bouda - Hotel Kolínská Bouda se nachází v Krkonoších mezi Pecí pod Sněžkou a Černou horou (Janskými Lázněmi).
Vzdálenost: 3km
Pražská bouda - Pražská bouda je horská bouda ve východní části Krkonoš mezi Pecí pod Sněžkou a Černým Dolem. 
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Ski areál Černá hora - Janské Lázně - Lyžařský areál v Janských Lázních je součástí tzv. Skiresortu, který sdružuje areály Černá hora – Janské Lázně, Pec pod Sněžkou, Velká Úpa, Černý Důl a Svoboda nad Úpou. Areál Černá hora patří k nejnavštěvovanějším lyžařským střediskům v republice a zároveň je také jeden z prvních, který začíná již v listopadu vyrábět technický sníh. Např. v lyžařské sezoně 2016 / 2017 se tu začíná lyžovat již od 12. listopadu.
Vzdálenost: 4km
Protěž - Chata Protěž umístěná na osvětlené sjezdovce Zahrádky III nabízí ubytování v celkem 18ti pokojích s vlstním sociálním zařízením v počtu 78 lůžek. Velice vhodné pro rodiny s dětmi a i pro školy. Domácí strava. Pouze pro hotelové hosty.
Vzdálenost: 3km
Ski areál Černá hora - Černý Důl - Původní hornická osada Černý Důl se proměnila ve špičkový lyžařský areál. Dnes je Černý Důl součástí tzv. Skiresortu, který sdružuje Černou horu (Janské Lázně), Pec pod Sněžkou, Svobodu nad Úpou a Velkou Úpu v jeden celek s výhodnými programy a společnými skipasy.
Vzdálenost: 4km
APARTMÁN ČERNÝ DŮL - Nabízíme ubytování ve stylovém apartmánu v obci Černý Důl v Krkonoších. Apartmán Černý Důl se nachází v klidné části malebného náměstí a v těsné blízkosti lyžařského střediska (200m). Je tak ideální výchozí bod pro turistiku, cyklistiku a lyžování.
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Radejčín - Rozhledna Radejčín je stožár vysílače mobilního operátora, postavený v roce 2010.
Rozhledna Ploučnická vyhlídka - Neobvyklá vyhlídková stavba stojící v Benešově nad Ploučnicí na Sokolském vrchu patří k nejstarším objektům tohoto druhu v České republice.
Rozhledna Pastýřská stěna - Rozhledna Pastýřská stěna v Děčíně, nedaleko Zoologické zahrady, pochází z roku 1905. Jedná se o kamennou stavbu, připomínající svým vzhledem gotický hrad.
Rozhledna Na Horách - Rozhledna s poetickým jménem Na Horách využívá především výhody místního terénu, je postavena na nevysokém návrší, ale s dobrým výhledem do krajiny Českého středohoří.

Nové ubytování

+ přidat
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.