Bismarckova rozhledna - Zelená hora

Velmi zajímavá kamenná vyhlídková věž - Bismarckova rozhledna 3 km západně od města Cheb byla postavena již roku 1909.

Dvě stovky rozhleden, sloupů a mohyl pojmenovaných po Otto von Bismarckovi

 

Na vrcholu Zelené hory západně od města Cheb se nad okolní krajinou vypíná zajímavá kamenná stavba. Pochází z roku 1909, nese název Bismarckova rozhledna a byla postavena na místě původní dřevěné rozhledny z let 1891 - 1909. Počátek 20. století byl stavbám rozhleden docela nakloněn, podobných staveb a oslavných mohyl, které byly pojmenovány po německém kancléři Otto von Bismarckovi, byly vybudovány v německy mluvící části Evropy a v Jižní Americe přibližně dvě stovky.

 

Rozhledna byla za socialismu veřejnosti nepřístupná

 

Kamenná rozhledna byla v období socialismu veřejnosti nepřístupná, nachází se totiž v bývalém přísně střeženém zakázaném pohraničním pásmu. Poblíž rozhledny byl v roce 1973 postaven televizní vysílač.

 

Rozhledna se dočkala zdařilé rekonstrukce v nákladu dvou milionů korun a od roku 2004 je majetkem města Cheb.

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Středa 27.1.2021
Zataženo
-1°C
-2°C
Srážky: 0.4mm
Tlak: 1016.4hPa
Vítr: 3.3m/s
z jiho-západu
Zítra
Čtvrtek 28.1.
Déšť se sněhem
2°C
0°C
Pátek
29.1.2021
Silný déšť
4°C
4°C
Sobota
30.1.2021
Déšť
5°C
-1°C
Neděle
31.1.2021
Polojasno
-4°C
-11°C

Kontakt

Adresa:
Cheb 

Místa v okolí

Vzdálenost: 3km
Street workout park Cheb - Město Cheb se může pochlubit pěkným rozsáhlým Street workout parkem.
Vzdálenost: 5km
Cheb - Cheb je okresní město na západě Čech, ležící na řece Ohři. Žije zde kolem 34 000 obyvatel. V okolí Chebu se nachází přehradní nádrže Skalka a Jesenice. Asi 6 kilometrů severozápadně leží Františkovy Lázně.
Vzdálenost: 5km
Street Workout Park Františkovy Lázně - Street Workout Park Františkovy Lázně se nachází 1 km západně od obce Slatina u Františkových Lázní, v rekreační zóně lesoparku, na břehu rybníka Amerika.
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 8km
Tábořiště a Penzion Tršnice - Tábořiště a Penzion Tršnice na řece Ohři, ř. km. 236,0. (Foto: trsnice.7x.cz/).
Vzdálenost: 8km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Radejčín - Rozhledna Radejčín je stožár vysílače mobilního operátora, postavený v roce 2010.
Rozhledna Ploučnická vyhlídka - Neobvyklá vyhlídková stavba stojící v Benešově nad Ploučnicí na Sokolském vrchu patří k nejstarším objektům tohoto druhu v České republice.
Rozhledna Pastýřská stěna - Rozhledna Pastýřská stěna v Děčíně, nedaleko Zoologické zahrady, pochází z roku 1905. Jedná se o kamennou stavbu, připomínající svým vzhledem gotický hrad.
Rozhledna Na Horách - Rozhledna s poetickým jménem Na Horách využívá především výhody místního terénu, je postavena na nevysokém návrší, ale s dobrým výhledem do krajiny Českého středohoří.

Nové ubytování

+ přidat
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.