Rozhledna Vrátenská hora

Rozhledna Vrátenská hora byla postavena v roce 1999, slouží zároveň jako vysílač a je z ní překvapivě velmi pěkný výhled na České středohoří, Jizerské hory, Krkonoše a hlavní město Prahu.

Telekomunikační věž slouží i jako rozhledna od roku 1999

 

Na konci 19. století stávala na Vrátenské hoře hasičská dřevěná věž, určená k sušení hadic. Stavbu strhla vichřice někdy na začátku 20. století a od té doby se tu nová vyhlídková věž neobjevila. Až v roce 1992 začalo usilovat Sdružení obcí Kokořínska (SOK) o výstavbu rozhledny, která bude zároveň sloužit i jako vysílač mobilních operátorů. Rozhlednu se nakonec podařilo vybudovat a 28. října 1999 byla slavnostně otevřena. Investory byly firmy Eurotel a Radiomobil. 

 

Překrásný výhled z vyhlídkové plošiny si rozhodně nenechte ujít

 

Telekomunikační věž s vyhlídkovou plošinou ve výšce 25 metrů nad zemí je vysoká 42 metrů. Vstup do nitra rozhledny je sice zpoplatněn, ale rozhodně si nenechte výstup po ocelovém schodišti ujít. Spatříte v kruhovém rozhledu Prahu, Krkonoše, České středohoří, Jizerské hory, CHKO Kokořínsko, Ralskou pahorkatinu, hrad Houska a Velký a Malý Bezděz. Na ochozu vyhlídkové plošiny jsou instalovány informační tabule s popisem sledovaných míst.

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Nosálov 

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Hrad Vizmburk - Hrad Vízmburk. Raně gotická perla severovýchodních čech.
Rozhledna Gbely - Rozhledna Gbely je ptačí pozorovatelna na Slovensko-moravském pomezí.
Rozhledna Lipky - Rozhledna Lipky je zděná vyhlídková věž.
Rozhledna Na hrebeni Holič - Rozhledna Na hrebeni na Moravsko-slovenském pomezí je stylová kamenná stavba vyhlídkové věže

Nové ubytování

+ přidat
Krkonoše - levné ubytování - ubytování v soukromí
U Mažňáka - Apartmán v rodinném domě s vlastním vchodem
Kemp Bagr Mohelnice - koupání, kempingový nábytek, stany, chatky - Morava kemp Bagr u Moravičanských jezer jen několik set metrů od města Mohelnice. Možnost využití venkovního nábytku, sportovišť. Spaní v chatkách, nebo ve stanech.
Panská sýpka - V nově zrekonstruované části Panské sýpky se nachází restaurace, na kterou navazuje salónek vhodný pro firemní večírky a útulný vinný sklípek. V letních měsících je zde příjemné posezení na zahrádce za objektem.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.