Rozhledna Vrátenská hora

Rozhledna Vrátenská hora byla postavena v roce 1999, slouží zároveň jako vysílač a je z ní překvapivě velmi pěkný výhled na České středohoří, Jizerské hory, Krkonoše a hlavní město Prahu.

Telekomunikační věž slouží i jako rozhledna od roku 1999

 

Na konci 19. století stávala na Vrátenské hoře hasičská dřevěná věž, určená k sušení hadic. Stavbu strhla vichřice někdy na začátku 20. století a od té doby se tu nová vyhlídková věž neobjevila. Až v roce 1992 začalo usilovat Sdružení obcí Kokořínska (SOK) o výstavbu rozhledny, která bude zároveň sloužit i jako vysílač mobilních operátorů. Rozhlednu se nakonec podařilo vybudovat a 28. října 1999 byla slavnostně otevřena. Investory byly firmy Eurotel a Radiomobil. 

 

Překrásný výhled z vyhlídkové plošiny si rozhodně nenechte ujít

 

Telekomunikační věž s vyhlídkovou plošinou ve výšce 25 metrů nad zemí je vysoká 42 metrů. Vstup do nitra rozhledny je sice zpoplatněn, ale rozhodně si nenechte výstup po ocelovém schodišti ujít. Spatříte v kruhovém rozhledu Prahu, Krkonoše, České středohoří, Jizerské hory, CHKO Kokořínsko, Ralskou pahorkatinu, hrad Houska a Velký a Malý Bezděz. Na ochozu vyhlídkové plošiny jsou instalovány informační tabule s popisem sledovaných míst.

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Sobota 5.12.2020
Jasno
7°C
7°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1004hPa
Vítr: 4.4m/s
z východo-jiho-východu
Zítra
Neděle 6.12.
Polojasno
9°C
8°C
Pondělí
7.12.2020
Déšť
8°C
6°C
Úterý
8.12.2020
Déšť
6°C
5°C
Středa
9.12.2020
Déšť
5°C
3°C

Kontakt

Adresa:
Nosálov 

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Slovácký dvůr - Rozhledna Slovácký dvůr je celodřevěná stavba, vysoká 11 metrů. Byla vztyčena v roce 2014 uvnitř sportovního areálu Slovácký dvůr s ubytovacími objekty v Ostrožské Nové Vsi. 
Hlaváčky - Hlaváčky je hora mezi obcemi Valašská Bystřice a Vidče.
Rozhledna Holedná - Téměř hotová rozhledna v Brně, bude vysoká 35 metrů. Z této výšky bude velmi pěkný pohled na téměř celé město a blízké okolí.
Rozhledna Salaš - Rozhledna Salaš je zajímavá, netradiční stavba vyhlídkové věže z roku 2015.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.