Košice - místa v okolí
Rozhledna Čermákův vrch
- Rozhledna Čermákův vrch byla postavena v roce 2001 u obce Krátošice. Slouží zároveň jako telekomunikační vysílač mobilních operátorů.
Penzion U Štěrbů
- - nově postavená vila - možnost rybaření v ceně - objekt je postaven přímo u lesa - klidná rekreace - penzion se skládá ze dvou shodných částí s vlastními vchody - každá část má kapacitu 5 lidí - nedaleko cyklostezka, možnost zapůjčení kol
Rybnik Hejtman (Planá nad Lužnicí)
- Rybník Hejtman naleznete v Jihočeském kraji hned dvakrát. Jeden v těsném sousedství Chlumu u Třeboně a druhý poblíž Plané nad Lužnicí.
Jez Roudná
- Jez Roudná na řece Lužnici, ř. km. 56,4 je konstruován se šikmou spádovou deskou, zakončenou ocelovými larseny. Jez bývá obvykle téměř bez vody a je tudíž víceméně nesjízdný. Propust je uzavřena, plavidla buď stahujeme po provaze po spádnici u pravého břehu, případně propustí, nebo je po levém břehu přenášíme.
Brandlín
- Původní tvrz přestavěná na barokní zámek.
Autokemp Pohoda - Roudná
- Autokemp Pohoda v obci Roudná na řece Lužnici na 57,1 ř. km se rozprostírá mezi řekou Lužnicí a zatopenou bývalou pískovnou. Nabízí ubytování pro jednotlivce, rodiny, kluby i firmy, ať už pro rekreaci, nebo pro různá školení, srazy, a pod. ve 40 dvoulůžkových pokojích, v šestilůžkových chatách se sprchou, v maringotkách, ve vlastních stanech, nebo také pod širákem, což využívají hlavně vodáci, kteří to mají k řece Lužnici jen pár metrů. Restaurace je přímo v kempu. Po dohodě je zde možnost celosezónního pronájmu chatek, jednotlivých pokojů i stání pro karavan. Autokemp v Roudné, v malebném koutu jižních Čech, je ideálním místem pro odpočinek, relaxaci, nebo sportovní vyžití pro děti i dospělé. Kemp si oblíbili také houbaři a rybáři.
Rybník Nový Kravín
- Rybník Nový Kravín o rozloze 27 hektarů napájí Chotovinský potok. Slouží k chovu ryb a je ve vlastnictví Rybářství Třeboň s.r.o.
Jez Planá nad Lužnicí
- Jez v Plané nad Lužnicí na ř. km. 48,9 s pozvolnou šikmou spádovou deskou je zpevněn ocelovými larseny. Vorová propust bývá uzavřena a jez je s opatrností sjízdný pouze za středního a vyššího stavu vody. Na levém břehu vedle jezu je vybudováno velmi pěkné "Koupaliště za řekou" 25 x 12 m s dětským brouzdalištěm a jsou zde k dispozici i tenisové kurty a hřiště pro plážový volejbal a nohejbal.