Kam v létě k vodě? Zkuste Slapy a Lipno

Jedeme na Slapy

Mezi nejznámější pláže patří Nová a Stará Živohošť, ale za návštěvu stojí i Nová Rabyně s mnoha sportovišti, dětským hřištěm a půjčovnou šlapadel a loděk. Pokud preferujete ticho a větší klid, vydejte se na pláže Nebřich, Županovice nebo Cholín.

 

Stejně jako Lipno, i Slapy jsou součástí Vltavské kaskády. Slapy regulují tok Vltavy a napájí vodní elektrárnu. Jedná se o 6. největší přehradu v České republice. Do provozu byla uvedena v roce 1956. Díky třem Kaplanovým turbínám dosáhne plného výkonu přibližně za dvě a půl minuty.

 

Okolní krajina vybízí k dlouhým i krátkým výletům pěšky nebo na kole. Pokud vám nevadí výšky, navštivte super oblíbené vyhlídky Máj a Smetanova, odkud jsou úžasné výhledy na meandr Vltavy. Pokud hledáte adrenalin, vydejte se do lanového parku Slapy kousek od Živohoštinského mostu. Nebojte se přijít i s dětmi od 2 let, protože ty zde mohou navštívit Kostičkov za 50 Kč. Ostatní atrakce začíná na ceně 200 Kč.

 

Plánujete tu zůstat několik dní? Pronajměte si na Slapech chatu, abyste měli každý den to největší pohodlí.

Letní dovolená u Lipna

Lipno je nádrž, která rozlohou strčí do kapsy všechny ostatní. Stejně jako Vrané, Štěchovice a Slapy, i Lipno je součástí Vltavské kaskády. Nádrž se dělí na Lipno I a Lipno II (vyrovnávací nádrž).

 

Průměrná hloubka je 6,5 metru, ale jsou i místa, kde hloubka vody dosahuje 21 metrů. Díky své rozloze je perfektním místem pro vodní sporty: vyzkoušejte windsurfing, paddleboarding, plachtění nebo si půjčte loďky, veslice, kánoe či šlapadla. Samozřejmě nechybí ani pozemní sportovní aktivity, jako je plážový volejbal a minigolf.

 

Koupání je bezpečné a každá pláž nabízí něco trochu jiného. Najdete zde také pláže, které jsou relativně skryté, takže pokud toužíte po klidu, budete spokojení. Kvalita vody na Lipně je každý rok dost dobrá, a to i v léte, doporučujeme však sledovat aktuální informace z hyg. stanic. Pokud hledáte ubytování, chata na Lipně vás určitě nezklame.

Nová místa

+ přidat
Větrný mlýn Varnsdorf - Větrný mlýn holandského typu z lomového kamene stojí ve městě Varnsdorf již od 19. století.
Scholzeho větrný mlýn - Větrný mlýn holandského typu postavil v roce 1843 Josef Scholz.
Větrný mlýn Borovnice - U obce Borovnice stojí replika větrného mlýnu německého typu.
Větrný mlýn na Sv. Anně - Ing. arch. Pavel Vandas se pustil do stavby repliky větrného mlýna holandského typu, který by měl sloužit nejen pro obytné účely.

Nové ubytování

+ přidat
Levné ubytování České Budějovice pension Minor - Levné ubytování České Budějovice pension Minor nabízí kvalitní pobyt za nejlepší přijatelnou cenu. Ubytování nedaleko centra města i výstaviště České Budějovice, nedaleko kolejí VŠTE, firmy Robert Bosch a pivovaru Budvar.
Chalupa U Bobra - Chalupa se nachází v Beskydech. Ubytování je pro rodinku, kde mají domácí prostředí s veškerým vybavením, počet lůžek je 9 až 12 osob. Na zahradě je posezení s grilem. V blízkosti je lanová dráha na výlety na Pustevny a nejen pro děti lanový park Tarzanie.
Chata Lucie - Rodinná Chata Lucie se nachází na úpatí hory Říp, pouhých 30 minut od Prahy. Ubytování až pro 12 osob v plně vybavené chatě. Během pobytu zajisté oceníte bezdrátový internet, saunu, gril, krb, trampolínu, v létě bazének a spoustu dalšího vybavení pro zpříjemnění pobytu.
Chata Lucie - Tato rodinná chata se nachází pod úpatí hory Říp a leží pouhých 30 minut od Prahy. Ubytování na chatě až pro 12 osob. Během pobytu využijete plně vybavenou chatu se saunou, wifi, krbem, grilem, trampolínou, bazénem v létě a dalším zařízením pro zpříjemnění pobytu.

Nové restaurace

+ přidat
Zámecká restaurace - Restaurace Pivovar a Penzion GRASEL
Hostinec a kemp na Slapnici - Hostinec a kemp Na Slapnici leží v hezké krajině nedaleko soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky mezi obcemi Skryje a Čilá, kousek od okouzlující přírodní rezervace Skryjská jezírka. Je to malý, klidný a čistý kemp, ideální pro rodiny s dětmi.
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz