Kam v létě k vodě? Zkuste Slapy a Lipno

Jedeme na Slapy

Mezi nejznámější pláže patří Nová a Stará Živohošť, ale za návštěvu stojí i Nová Rabyně s mnoha sportovišti, dětským hřištěm a půjčovnou šlapadel a loděk. Pokud preferujete ticho a větší klid, vydejte se na pláže Nebřich, Županovice nebo Cholín.

 

Stejně jako Lipno, i Slapy jsou součástí Vltavské kaskády. Slapy regulují tok Vltavy a napájí vodní elektrárnu. Jedná se o 6. největší přehradu v České republice. Do provozu byla uvedena v roce 1956. Díky třem Kaplanovým turbínám dosáhne plného výkonu přibližně za dvě a půl minuty.

 

Okolní krajina vybízí k dlouhým i krátkým výletům pěšky nebo na kole. Pokud vám nevadí výšky, navštivte super oblíbené vyhlídky Máj a Smetanova, odkud jsou úžasné výhledy na meandr Vltavy. Pokud hledáte adrenalin, vydejte se do lanového parku Slapy kousek od Živohoštinského mostu. Nebojte se přijít i s dětmi od 2 let, protože ty zde mohou navštívit Kostičkov za 50 Kč. Ostatní atrakce začíná na ceně 200 Kč.

 

Plánujete tu zůstat několik dní? Pronajměte si na Slapech chatu, abyste měli každý den to největší pohodlí.

Letní dovolená u Lipna

Lipno je nádrž, která rozlohou strčí do kapsy všechny ostatní. Stejně jako Vrané, Štěchovice a Slapy, i Lipno je součástí Vltavské kaskády. Nádrž se dělí na Lipno I a Lipno II (vyrovnávací nádrž).

 

Průměrná hloubka je 6,5 metru, ale jsou i místa, kde hloubka vody dosahuje 21 metrů. Díky své rozloze je perfektním místem pro vodní sporty: vyzkoušejte windsurfing, paddleboarding, plachtění nebo si půjčte loďky, veslice, kánoe či šlapadla. Samozřejmě nechybí ani pozemní sportovní aktivity, jako je plážový volejbal a minigolf.

 

Koupání je bezpečné a každá pláž nabízí něco trochu jiného. Najdete zde také pláže, které jsou relativně skryté, takže pokud toužíte po klidu, budete spokojení. Kvalita vody na Lipně je každý rok dost dobrá, a to i v léte, doporučujeme však sledovat aktuální informace z hyg. stanic. Pokud hledáte ubytování, chata na Lipně vás určitě nezklame.

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Prievidza - Rozhledna nad městem Prievidza je ocelová konstrukce vyhlídkové věže se zábradlím.
Rozhledna Zliechov - Košecké Rovné - Rozhledna Zliechov - Košecké Rovné je masivní dřevěná vyhlídková stavba.
Rozhledna Malý Lubín - Rozhledna Malý Lubín je dřevěná vyhlídková věž, která poskytuje fantastický výhled do okolí.
Rozhledna Čajka v oblakoch - Rozhledna Čajka v oblakoch je obdobou rozhleden v České republice, s názvem "Stezka v oblacích".

Nové ubytování

+ přidat
Kemp Bagr Mohelnice - koupání, kempingový nábytek, stany, chatky - Morava kemp Bagr u Moravičanských jezer jen několik set metrů od města Mohelnice. Možnost využití venkovního nábytku, sportovišť. Spaní v chatkách, nebo ve stanech.
Panská sýpka - V nově zrekonstruované části Panské sýpky se nachází restaurace, na kterou navazuje salónek vhodný pro firemní večírky a útulný vinný sklípek. V letních měsících je zde příjemné posezení na zahrádce za objektem.
Hotel Perla Jizery - Stylový Hotel Perla Jizery *** se nachází v malebné vesničce Josefův Důl v Jizerských horách a rozhodně neunikne pozornosti ani náhodných turistů. Nadšení vzbudí už jeho poloha. Romantické zákoutí v horní části obce, kopce, lesy a řeka Kamenice přímo za hotelem. Sjezdovka a lyžařský vlek pro začínající i pokročilé lyžaře je od hotelu vzdálen pouhých 150 metrů!
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.