Moderní architektura s nádechem staré Prahy: Kde to najdete?

Z Hradčan na Petřín zažijete naprosto všechno

Pokud se chcete v Praze nadechnout atmosféry po všech ohledech, tak se určitě musíte projít po již zmíněné trase. Hradčany jsou částí Prahy, kde mimo spousty jiných památek leží i Pražský hrad a přenádherná Katedrála sv. Víta, která se tyčí nad Prahou ze všech stran. V areálu leží těsně při sobě, a i když si občas musíte kvůli bezpečnosti vystát frontu při průchodu branou, tak to za trpělivost stojí.

Při průchodu náměstí pak na vás dýchne historické centrum s nespočtem malých obchůdků s jídlem i oblečením, které jsou schované pod dobovými klenutými průchody. Pokud ale sejdete schody z náměstí, tak se dostanete na stezku, která vás provede do parkové části Petřín. Tam se můžete nadýchat nejen čistého vzduchu, ale také si můžete zblízka prohlédnout známou Petřínskou rozhlednu, v jejíž těsné blízkosti najdete historický kostel sv. Vavřince či dokonce astronomickou pozorovatelnu.


Uličky v centru Prahy dokáží okouzlit ve všech ohledech

Při toulání po středu Prahy se můžete hlavně v části Staré město dostat do spleti drobných uliček, které jsou lemovány původními historickými domy a mnohdy se můžete setkat i s prastarou dobovou dlažbou na ulicích. Mimo historického vzhledu vás zajisté osloví i drobnými obchůdky, ve kterých najdete nevšední módní i gastronomické zážitky z celého světa.

Víte, že v Praze najdete místo, které vám připomene podobu starého města? Je to outletové centrum Pop.cz. Pod jednou střechou najdete desítky obchodů, které máte na dosah ruky. Čekají zde na vás stovky značek dostupné za parádní ceny. Nákupní centrum je situované do podoby staré Prahy a nabízí vám všechny ty okouzlující uličky, aniž byste museli nachodit kilometry a kilometry.

Nová místa

+ přidat
Lipová alej Družec - V obci Družec na Kladensku byla v roce 2008 vysázena lipová alej.
Ploskovská kaštanka - Za obcí Žilina v kladenském okrese se nachází stromořadí, zařazené mezi chráněné památné stromy ČR.
Skřípelská alej - Nedaleko Hořovic byla kdysi vysázena alej podél silniční komunikace.
Sakurová alej - Nedaleko Švihova se nachází nádherná sakurová alej.

Nové ubytování

+ přidat
FKK kemp Úštěk (bez plavek) - Pokud rádi trávíte volný čas v pohodě a klidu, s přátelsky naladěnými lidmi a hlavně bez oblečení, jste na správném místě. K odpočinku na Vaší dovolené nebudete potřebovat, při pobytu v našem kempu, žádné oblečení a plavky už vůbec ne. Můžete si tak užít svobodu volného těla na slunci u vody na čerstvém vzduchu Českého středohoří u břehu jezera Chmelař a historického městečka Úštěk v námi vytvořeném koutě přírody jen pro vás. FKK kemp Úštěk je naturistický kemp pouze pro naturisty, nudisty a všechny ostatní slušné naháče, kde panuje rodinná a kamarádská pohoda, na bázi úcty a vzájemné tolerance. Kemp je výhradně bez plavek. Být nahý není povinností. Každý se může pohybovat tak, jak se zrovna cítí. Pouze plavky jsou vyjma dětí zakázány. Může se tedy stát, že například večer, když se ochladí bude někdo zabalený až po uši, někdo třeba jen v triku a nebo také úplně nahý.
Levné ubytování České Budějovice pension Minor - Levné ubytování České Budějovice pension Minor nabízí kvalitní pobyt za nejlepší přijatelnou cenu. Ubytování nedaleko centra města i výstaviště České Budějovice, nedaleko kolejí VŠTE, firmy Robert Bosch a pivovaru Budvar.
Chalupa U Bobra - Chalupa se nachází v Beskydech. Ubytování je pro rodinku, kde mají domácí prostředí s veškerým vybavením, počet lůžek je 9 až 12 osob. Na zahradě je posezení s grilem. V blízkosti je lanová dráha na výlety na Pustevny a nejen pro děti lanový park Tarzanie.
Chata Lucie - Rodinná Chata Lucie se nachází na úpatí hory Říp, pouhých 30 minut od Prahy. Ubytování až pro 12 osob v plně vybavené chatě. Během pobytu zajisté oceníte bezdrátový internet, saunu, gril, krb, trampolínu, v létě bazének a spoustu dalšího vybavení pro zpříjemnění pobytu.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Podháj - Restaurace Podháj - Modřišice
Zámecká restaurace - Restaurace Pivovar a Penzion GRASEL
Hostinec a kemp na Slapnici - Hostinec a kemp Na Slapnici leží v hezké krajině nedaleko soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky mezi obcemi Skryje a Čilá, kousek od okouzlující přírodní rezervace Skryjská jezírka. Je to malý, klidný a čistý kemp, ideální pro rodiny s dětmi.
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.