Moderní architektura s nádechem staré Prahy: Kde to najdete?

Z Hradčan na Petřín zažijete naprosto všechno

Pokud se chcete v Praze nadechnout atmosféry po všech ohledech, tak se určitě musíte projít po již zmíněné trase. Hradčany jsou částí Prahy, kde mimo spousty jiných památek leží i Pražský hrad a přenádherná Katedrála sv. Víta, která se tyčí nad Prahou ze všech stran. V areálu leží těsně při sobě, a i když si občas musíte kvůli bezpečnosti vystát frontu při průchodu branou, tak to za trpělivost stojí.

Při průchodu náměstí pak na vás dýchne historické centrum s nespočtem malých obchůdků s jídlem i oblečením, které jsou schované pod dobovými klenutými průchody. Pokud ale sejdete schody z náměstí, tak se dostanete na stezku, která vás provede do parkové části Petřín. Tam se můžete nadýchat nejen čistého vzduchu, ale také si můžete zblízka prohlédnout známou Petřínskou rozhlednu, v jejíž těsné blízkosti najdete historický kostel sv. Vavřince či dokonce astronomickou pozorovatelnu.


Uličky v centru Prahy dokáží okouzlit ve všech ohledech

Při toulání po středu Prahy se můžete hlavně v části Staré město dostat do spleti drobných uliček, které jsou lemovány původními historickými domy a mnohdy se můžete setkat i s prastarou dobovou dlažbou na ulicích. Mimo historického vzhledu vás zajisté osloví i drobnými obchůdky, ve kterých najdete nevšední módní i gastronomické zážitky z celého světa.

Víte, že v Praze najdete místo, které vám připomene podobu starého města? Je to outletové centrum Pop.cz. Pod jednou střechou najdete desítky obchodů, které máte na dosah ruky. Čekají zde na vás stovky značek dostupné za parádní ceny. Nákupní centrum je situované do podoby staré Prahy a nabízí vám všechny ty okouzlující uličky, aniž byste museli nachodit kilometry a kilometry.

Nová místa

+ přidat
Bašta opevnění Štiavnické Baně - V obci Štiavnické Bane se dochovala bašta jako součást městského opevnění.
Rozhledna Počúvadlo Skalka - Nedaleko od Banské Štiavnice stojí rozhledna Skalka.
Rozhledna Sitno Ilja - Na vrcholu hory Sitno, nedaleko Banské Štiavnice, je postavena dřevěná rozhledna.
Rozhledna Kalvária - Ve městě Levice je vybudována rozhledna Kalvária.

Nové ubytování

+ přidat
Hotel Perla Jizery - Stylový Hotel Perla Jizery *** se nachází v malebné vesničce Josefův Důl v Jizerských horách a rozhodně neunikne pozornosti ani náhodných turistů. Nadšení vzbudí už jeho poloha. Romantické zákoutí v horní části obce, kopce, lesy a řeka Kamenice přímo za hotelem. Sjezdovka a lyžařský vlek pro začínající i pokročilé lyžaře je od hotelu vzdálen pouhých 150 metrů!
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.