Moderní architektura s nádechem staré Prahy: Kde to najdete?

Z Hradčan na Petřín zažijete naprosto všechno

Pokud se chcete v Praze nadechnout atmosféry po všech ohledech, tak se určitě musíte projít po již zmíněné trase. Hradčany jsou částí Prahy, kde mimo spousty jiných památek leží i Pražský hrad a přenádherná Katedrála sv. Víta, která se tyčí nad Prahou ze všech stran. V areálu leží těsně při sobě, a i když si občas musíte kvůli bezpečnosti vystát frontu při průchodu branou, tak to za trpělivost stojí.

Při průchodu náměstí pak na vás dýchne historické centrum s nespočtem malých obchůdků s jídlem i oblečením, které jsou schované pod dobovými klenutými průchody. Pokud ale sejdete schody z náměstí, tak se dostanete na stezku, která vás provede do parkové části Petřín. Tam se můžete nadýchat nejen čistého vzduchu, ale také si můžete zblízka prohlédnout známou Petřínskou rozhlednu, v jejíž těsné blízkosti najdete historický kostel sv. Vavřince či dokonce astronomickou pozorovatelnu.


Uličky v centru Prahy dokáží okouzlit ve všech ohledech

Při toulání po středu Prahy se můžete hlavně v části Staré město dostat do spleti drobných uliček, které jsou lemovány původními historickými domy a mnohdy se můžete setkat i s prastarou dobovou dlažbou na ulicích. Mimo historického vzhledu vás zajisté osloví i drobnými obchůdky, ve kterých najdete nevšední módní i gastronomické zážitky z celého světa.

Víte, že v Praze najdete místo, které vám připomene podobu starého města? Je to outletové centrum Pop.cz. Pod jednou střechou najdete desítky obchodů, které máte na dosah ruky. Čekají zde na vás stovky značek dostupné za parádní ceny. Nákupní centrum je situované do podoby staré Prahy a nabízí vám všechny ty okouzlující uličky, aniž byste museli nachodit kilometry a kilometry.

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Slovácký dvůr - Rozhledna Slovácký dvůr je celodřevěná stavba, vysoká 11 metrů. Byla vztyčena v roce 2014 uvnitř sportovního areálu Slovácký dvůr s ubytovacími objekty v Ostrožské Nové Vsi. 
Hlaváčky - Hlaváčky je hora mezi obcemi Valašská Bystřice a Vidče.
Rozhledna Holedná - Téměř hotová rozhledna v Brně, bude vysoká 35 metrů. Z této výšky bude velmi pěkný pohled na téměř celé město a blízké okolí.
Rozhledna Salaš - Rozhledna Salaš je zajímavá, netradiční stavba vyhlídkové věže z roku 2015.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.