Moderní architektura s nádechem staré Prahy: Kde to najdete?

Z Hradčan na Petřín zažijete naprosto všechno

Pokud se chcete v Praze nadechnout atmosféry po všech ohledech, tak se určitě musíte projít po již zmíněné trase. Hradčany jsou částí Prahy, kde mimo spousty jiných památek leží i Pražský hrad a přenádherná Katedrála sv. Víta, která se tyčí nad Prahou ze všech stran. V areálu leží těsně při sobě, a i když si občas musíte kvůli bezpečnosti vystát frontu při průchodu branou, tak to za trpělivost stojí.

Při průchodu náměstí pak na vás dýchne historické centrum s nespočtem malých obchůdků s jídlem i oblečením, které jsou schované pod dobovými klenutými průchody. Pokud ale sejdete schody z náměstí, tak se dostanete na stezku, která vás provede do parkové části Petřín. Tam se můžete nadýchat nejen čistého vzduchu, ale také si můžete zblízka prohlédnout známou Petřínskou rozhlednu, v jejíž těsné blízkosti najdete historický kostel sv. Vavřince či dokonce astronomickou pozorovatelnu.


Uličky v centru Prahy dokáží okouzlit ve všech ohledech

Při toulání po středu Prahy se můžete hlavně v části Staré město dostat do spleti drobných uliček, které jsou lemovány původními historickými domy a mnohdy se můžete setkat i s prastarou dobovou dlažbou na ulicích. Mimo historického vzhledu vás zajisté osloví i drobnými obchůdky, ve kterých najdete nevšední módní i gastronomické zážitky z celého světa.

Víte, že v Praze najdete místo, které vám připomene podobu starého města? Je to outletové centrum Pop.cz. Pod jednou střechou najdete desítky obchodů, které máte na dosah ruky. Čekají zde na vás stovky značek dostupné za parádní ceny. Nákupní centrum je situované do podoby staré Prahy a nabízí vám všechny ty okouzlující uličky, aniž byste museli nachodit kilometry a kilometry.

Nová místa

+ přidat
Brandlín - Původní tvrz přestavěná na barokní zámek.
Rozhledna Třasák (Útvina) - Rozhledna Třasák patří k našim nejkrásnějším vyhlídkovým stavbám. Nachází se na soukromém pozemku, je však přístupná veřejnosti.
Rozhledna Karlova vyhlídka (Vyhlídka Karla IV.) - Rozhledna Karlova vyhlídka, známá i pod názvem Vyhlídka Karla IV., je 15 metrů vysoká kamenná stavba v novogotickém slohu z roku 1876. Je to současně nejstarší rozhledna v tomto městě. 
Rozhledna Doubská hora - Rozhledna Doubská hora je objekt z roku 1905.

Nové ubytování

+ přidat
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště
Plasy - Nabízíme ubytování ve čtyřlůžkovém apartmá s kuchyňkou koupelnoua WC, Vybavení: Televize + satelit + Wi-Fi , zahrádka s posezením, ohniště a gril. Parkování na vlastním pozemku nebo v uzamčené garáži. Ve městě veškerá občanská vybavenost. Několik restaurací.
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.