České Budějovice běhají barevně

Trasa je dlouhá 5 km a lze ji zdolat během nebo i chůzí, takže je vhodná opravdu pro každého. Nutné je pouze proběhnout pět barevných zón, kde se účastníci nechají zasypat zářivými barvami. Závod startuje ve 13:15 a předchází mu hromadný výhoz barev. Pamatováno je i na nejmenší, pro které je připravena dětská trasa (1,5 km), která startuje od 14:00. Ve 14:15 se na kratší trase nakonec ještě poběží charitativní běh HEROES.

 

Vybrat si můžete ze dvou startovních balíčků BASIC a WOW. Balíček BASIC zahrnuje tričko Barvám Neutečeš, sportovní vak, jednu barvu, tetování, startovní číslo a medaili v cíli. Varianta WOW nabízí ještě navíc batoh, multifunkční šátek, brýle a pět různých barev.

 

Partnerem akce je zdravotní pojišťovna OZP, která zde bude mít připraven speciální prezentační stan. V tomto stanu si pak zájemci mohou zdarma vyzkoušet analýzu složení lidského těla a nechat si s ohledem na naměřené výsledky poradit. Na místě budou přítomni také pracovníci OZP, kteří mimo jiné poskytnou zájemcům třeba informace o benefitech a dalších výhodách.

 

Další závod se bude konat 10. května v Olomouci. V Ústí nad Labem se poběží 7. června, následně 21. června v Praze a vše se zakončí 9. srpna v Pardubicích. Bližší informace k závodu a programu jsou zveřejněny na webu https://www.barvamneuteces.cz/ceske-budejovice-2025/.

 

Informace

Datum:3. 5. 2025
Místo:Sokolský ostrov

Nová místa

+ přidat
Památné duby v Hodkovičkách - Alej památných dubů v Hodkovičkách pochází přibližně z roku 1880. Nechal ji vysadit továrník Hans Kropf.
Palvínovská alej - Palvínovská alej sestává ze čtrnácti lip velkolistých.
Lipová alej v Chocni od zámku na Chlum - Památné stromořadí v Chocni bylo vysázeno v roce 1773. Památným stromořadím byly stromy vyhlášeny v roce 1997.
Vosecké lípy - Vosecké lípy jsou památné stromořadí v obci Řenče, v její části jménem Osek. Stromy jsou od roku 2013 chráněné státem jako Památné stromořadí České republiky.

Nové ubytování

+ přidat
Chalupa pro poutníky - Jedinečné místo pod Orlickými horami: prostor pro víkendová seznámení i jednoduché přespání na cestě. Setkání nezadaných, sdílení, ticho i oheň. Otevřeno jednotlivcům, dvojicím i skupinám hledajícím klid a propojení.
Chata Orion - Srdečně Vás zveme do naší zrekonstruované roubené Chaty Orion, která se nachází v oblíbené lyžařské obci Velká Úpa, patřící k městu Pec pod Sněžkou v Krkonoších.
Lašské chalupy - Dopřejte si příjemnou dovolenou v jedné z prostorných chalup, které jsou obklopeny nádhernou přírodou a nabízejí veškeré zázemí pro fantastický pobyt. Vychutnejte si klidné ráno, nadechněte se čerstvého horského vzduchu v Beskydech a užijte si společné chvíle s těmi, které máte nejraději. Díky ideální poloze v podhorské obci Kunčice pod Ondřejníkem budete mít nekonečné možnosti pro výlety a turistiku.
Chata U Koníků - Plánujete vyrazit do Krušných hor? Zveme Vás do naší Chaty U Koníků, která se nachází v klidné části obce Moldava, nedaleko hranic s Německem. Její poloha potěší všechny nadšence turistiky, cyklistiky, pohodové rekreace uprostřed přírody i milovníky zimních sportů.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Podháj - Restaurace Podháj - Modřišice
Zámecká restaurace - Restaurace Pivovar a Penzion GRASEL
Hostinec a kemp na Slapnici - Hostinec a kemp Na Slapnici leží v hezké krajině nedaleko soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky mezi obcemi Skryje a Čilá, kousek od okouzlující přírodní rezervace Skryjská jezírka. Je to malý, klidný a čistý kemp, ideální pro rodiny s dětmi.
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.