Festival Pod Nebesy

Jedná se o přehlídku těch nejlepších studentských filmů, které za uplynulý školní rok vznikly na českých a slovenských filmových školách.

Poslední roky pořádání akcí tolik nepřály a mezi 7. a 8. ročníkem tak vznikla dvouletá pauza. O to větší nadšení z pořádání festivalu mají jeho organizátoři. Téma nadechnutí se tak bude prolínat v rámci celého festivalu.

Když jsme přemýšleli, co by letos mělo být nějakým tématem festivalu, napadl nás nádech, nebo chcete-li nadechnutí, naděje, že jsme společně přečkali ty těžké roky a spolu s mladými filmaři se můžeme nadechnout a zvednout náš zrak k nebesům. vysvětluje vznik tématu jeden z organizátorů Karel Studený.

Stejně jako minulé ročníky čekají na návštěvníky kromě filmů i dva koncerty. Oba večery tak budou čekání na tmu zpříjemňovat kapely. V pátek vystoupí Žamboši - vsetínská folk-progresive kapela, která za své působení získala řadu ocenění včetně prestižních cen Anděl. V sobotu to rozjede Brněnská kapela Touchwood, která předvede multižánrový nářez.

Festival je soutěžní přehlídkou a na konci každého večera diváci pomocí hlasování vyberou vítěze. Všechny filmy pečlivě sleduje také porota složená z filmových profesionálů - letos v ní zasedne třeba Markéta Pášmová - Umělecká ředitelka Zlín Film Festivalu,

Zdeněk Krupa - trikový kameraman, co točil ještě s Karlem Zemanem, mladý režisér a scenárista Honza Chramosta, filmový teoretik, Janis Prášil, programový Manažer HBO Europe, a herečka Kamila Janovičová. Porota ze všech snímků na konci festivalu vybere celkové vítěze. Tři tvůrci si tak odnesou hlavní ceny festivalu. Ty letos navíc vyrábí umělecká kovářka světového významu Christine Habermannová.

Součástí festivalu bude také výstava fotografií z meditační zahrady pořízených lipenskou fotografkou Irenou Fridrichovou. Vernisáž proběhne v sobotu v 18:00 ve věži kostela sv. Jakuba.

Kapacita zahrady je omezená a pořadatelé tak doporučují pořídit lístky v předprodeji. Jejich zakoupení bude možné v Infocentru v Lipníku nad Bečvou, ve Vinotéce u Františka a v Elektru Willmann.

Informace

Datum:24. - 25. 6. 2022
Místo:Meditační zahrada sv. Jakuba, Lipník nad Bečvou
Web:odkaz
Email:studeny.karel@email.cz
Telefon:+420 776 310 130

Nová místa

+ přidat
Hrad Vizmburk - Hrad Vízmburk. Raně gotická perla severovýchodních čech.
Rozhledna Gbely - Rozhledna Gbely je ptačí pozorovatelna na Slovensko-moravském pomezí.
Rozhledna Lipky - Rozhledna Lipky je zděná vyhlídková věž.
Rozhledna Na hrebeni Holič - Rozhledna Na hrebeni na Moravsko-slovenském pomezí je stylová kamenná stavba vyhlídkové věže

Nové ubytování

+ přidat
Krkonoše - levné ubytování - ubytování v soukromí
U Mažňáka - Apartmán v rodinném domě s vlastním vchodem
Kemp Bagr Mohelnice - koupání, kempingový nábytek, stany, chatky - Morava kemp Bagr u Moravičanských jezer jen několik set metrů od města Mohelnice. Možnost využití venkovního nábytku, sportovišť. Spaní v chatkách, nebo ve stanech.
Panská sýpka - V nově zrekonstruované části Panské sýpky se nachází restaurace, na kterou navazuje salónek vhodný pro firemní večírky a útulný vinný sklípek. V letních měsících je zde příjemné posezení na zahrádce za objektem.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.