Festival Pod Nebesy

Jedná se o přehlídku těch nejlepších studentských filmů, které za uplynulý školní rok vznikly na českých a slovenských filmových školách.

Poslední roky pořádání akcí tolik nepřály a mezi 7. a 8. ročníkem tak vznikla dvouletá pauza. O to větší nadšení z pořádání festivalu mají jeho organizátoři. Téma nadechnutí se tak bude prolínat v rámci celého festivalu.

Když jsme přemýšleli, co by letos mělo být nějakým tématem festivalu, napadl nás nádech, nebo chcete-li nadechnutí, naděje, že jsme společně přečkali ty těžké roky a spolu s mladými filmaři se můžeme nadechnout a zvednout náš zrak k nebesům. vysvětluje vznik tématu jeden z organizátorů Karel Studený.

Stejně jako minulé ročníky čekají na návštěvníky kromě filmů i dva koncerty. Oba večery tak budou čekání na tmu zpříjemňovat kapely. V pátek vystoupí Žamboši - vsetínská folk-progresive kapela, která za své působení získala řadu ocenění včetně prestižních cen Anděl. V sobotu to rozjede Brněnská kapela Touchwood, která předvede multižánrový nářez.

Festival je soutěžní přehlídkou a na konci každého večera diváci pomocí hlasování vyberou vítěze. Všechny filmy pečlivě sleduje také porota složená z filmových profesionálů - letos v ní zasedne třeba Markéta Pášmová - Umělecká ředitelka Zlín Film Festivalu,

Zdeněk Krupa - trikový kameraman, co točil ještě s Karlem Zemanem, mladý režisér a scenárista Honza Chramosta, filmový teoretik, Janis Prášil, programový Manažer HBO Europe, a herečka Kamila Janovičová. Porota ze všech snímků na konci festivalu vybere celkové vítěze. Tři tvůrci si tak odnesou hlavní ceny festivalu. Ty letos navíc vyrábí umělecká kovářka světového významu Christine Habermannová.

Součástí festivalu bude také výstava fotografií z meditační zahrady pořízených lipenskou fotografkou Irenou Fridrichovou. Vernisáž proběhne v sobotu v 18:00 ve věži kostela sv. Jakuba.

Kapacita zahrady je omezená a pořadatelé tak doporučují pořídit lístky v předprodeji. Jejich zakoupení bude možné v Infocentru v Lipníku nad Bečvou, ve Vinotéce u Františka a v Elektru Willmann.

Informace

Datum:24. - 25. 6. 2022
Místo:Meditační zahrada sv. Jakuba, Lipník nad Bečvou
Web:odkaz
Email:studeny.karel@email.cz
Telefon:+420 776 310 130

Nová místa

+ přidat
Větrný mlýn Varnsdorf - Větrný mlýn holandského typu z lomového kamene stojí ve městě Varnsdorf již od 19. století.
Scholzeho větrný mlýn - Větrný mlýn holandského typu postavil v roce 1843 Josef Scholz.
Větrný mlýn Borovnice - U obce Borovnice stojí replika větrného mlýnu německého typu.
Větrný mlýn na Sv. Anně - Ing. arch. Pavel Vandas se pustil do stavby repliky větrného mlýna holandského typu, který by měl sloužit nejen pro obytné účely.

Nové ubytování

+ přidat
Levné ubytování České Budějovice pension Minor - Levné ubytování České Budějovice pension Minor nabízí kvalitní pobyt za nejlepší přijatelnou cenu. Ubytování nedaleko centra města i výstaviště České Budějovice, nedaleko kolejí VŠTE, firmy Robert Bosch a pivovaru Budvar.
Chalupa U Bobra - Chalupa se nachází v Beskydech. Ubytování je pro rodinku, kde mají domácí prostředí s veškerým vybavením, počet lůžek je 9 až 12 osob. Na zahradě je posezení s grilem. V blízkosti je lanová dráha na výlety na Pustevny a nejen pro děti lanový park Tarzanie.
Chata Lucie - Rodinná Chata Lucie se nachází na úpatí hory Říp, pouhých 30 minut od Prahy. Ubytování až pro 12 osob v plně vybavené chatě. Během pobytu zajisté oceníte bezdrátový internet, saunu, gril, krb, trampolínu, v létě bazének a spoustu dalšího vybavení pro zpříjemnění pobytu.
Chata Lucie - Tato rodinná chata se nachází pod úpatí hory Říp a leží pouhých 30 minut od Prahy. Ubytování na chatě až pro 12 osob. Během pobytu využijete plně vybavenou chatu se saunou, wifi, krbem, grilem, trampolínou, bazénem v létě a dalším zařízením pro zpříjemnění pobytu.

Nové restaurace

+ přidat
Zámecká restaurace - Restaurace Pivovar a Penzion GRASEL
Hostinec a kemp na Slapnici - Hostinec a kemp Na Slapnici leží v hezké krajině nedaleko soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky mezi obcemi Skryje a Čilá, kousek od okouzlující přírodní rezervace Skryjská jezírka. Je to malý, klidný a čistý kemp, ideální pro rodiny s dětmi.
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz