Festival Pod Nebesy

Jedná se o přehlídku těch nejlepších studentských filmů, které za uplynulý školní rok vznikly na českých a slovenských filmových školách.

Poslední roky pořádání akcí tolik nepřály a mezi 7. a 8. ročníkem tak vznikla dvouletá pauza. O to větší nadšení z pořádání festivalu mají jeho organizátoři. Téma nadechnutí se tak bude prolínat v rámci celého festivalu.

Když jsme přemýšleli, co by letos mělo být nějakým tématem festivalu, napadl nás nádech, nebo chcete-li nadechnutí, naděje, že jsme společně přečkali ty těžké roky a spolu s mladými filmaři se můžeme nadechnout a zvednout náš zrak k nebesům. vysvětluje vznik tématu jeden z organizátorů Karel Studený.

Stejně jako minulé ročníky čekají na návštěvníky kromě filmů i dva koncerty. Oba večery tak budou čekání na tmu zpříjemňovat kapely. V pátek vystoupí Žamboši - vsetínská folk-progresive kapela, která za své působení získala řadu ocenění včetně prestižních cen Anděl. V sobotu to rozjede Brněnská kapela Touchwood, která předvede multižánrový nářez.

Festival je soutěžní přehlídkou a na konci každého večera diváci pomocí hlasování vyberou vítěze. Všechny filmy pečlivě sleduje také porota složená z filmových profesionálů - letos v ní zasedne třeba Markéta Pášmová - Umělecká ředitelka Zlín Film Festivalu,

Zdeněk Krupa - trikový kameraman, co točil ještě s Karlem Zemanem, mladý režisér a scenárista Honza Chramosta, filmový teoretik, Janis Prášil, programový Manažer HBO Europe, a herečka Kamila Janovičová. Porota ze všech snímků na konci festivalu vybere celkové vítěze. Tři tvůrci si tak odnesou hlavní ceny festivalu. Ty letos navíc vyrábí umělecká kovářka světového významu Christine Habermannová.

Součástí festivalu bude také výstava fotografií z meditační zahrady pořízených lipenskou fotografkou Irenou Fridrichovou. Vernisáž proběhne v sobotu v 18:00 ve věži kostela sv. Jakuba.

Kapacita zahrady je omezená a pořadatelé tak doporučují pořídit lístky v předprodeji. Jejich zakoupení bude možné v Infocentru v Lipníku nad Bečvou, ve Vinotéce u Františka a v Elektru Willmann.

Informace

Datum:24. - 25. 6. 2022
Místo:Meditační zahrada sv. Jakuba, Lipník nad Bečvou
Web:odkaz
Email:studeny.karel@email.cz
Telefon:+420 776 310 130

Nová místa

+ přidat
Vyhlídka Letní Strana - V Rokytnici nad Jizerou (v Dolní Rokytnici) se nachází zajímavé vyhlídkové místo.
Bílá skála - Jedno z nejkrásnějších vyhlídkových míst v Jizerských horách je Bílá skála, nedaleko Pasek nad Jizerou.
Šulíkova skála - Šulíkova skála je krásné vyhlídkové místo na panorama Jizerských hor.
Vyhlídka nad Desnou - Nad městem Desná, v Jizerských horách, se nachází velmi působivá vyhlídka na panorama Jizerských hor.

Nové ubytování

+ přidat
Hotel Perla Jizery - Stylový Hotel Perla Jizery *** se nachází v malebné vesničce Josefův Důl v Jizerských horách a rozhodně neunikne pozornosti ani náhodných turistů. Nadšení vzbudí už jeho poloha. Romantické zákoutí v horní části obce, kopce, lesy a řeka Kamenice přímo za hotelem. Sjezdovka a lyžařský vlek pro začínající i pokročilé lyžaře je od hotelu vzdálen pouhých 150 metrů!
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.