Svátek řemesel na Křivoklátě
V tomto roce se budou řemesla představovat formou krátké prezentace pod vedením moderátora a vše bude probíhat za účasti kapely Třehusk (staropražské a lidové písně) a skupiny středověké hudby Gutta.
Letošní 22. ročník Křivořezání opět probíhá v součinnosti s návštěvníky, kteří svým losováním nakonec zvolí nejzdařilejší řezbářské dílo.
Vstupné:
80 Kč, děti do 15 let zdarma
Doporučujeme:
Letošní Svátek řemesel na Křivoklátě můžete navštívit z Prahy speciálním vlakem - Rakovnickým rychlíkem. Tento nostalgický spoj je v České republice dokonce naprostým unikátem. Jedná se o motorovou soupravu lokomotivy řady T 478.2 s osobními vozy tzv. Y v retro nátěru. Vlak vyjede každou sobotu v 8:42 z pražského Hlavního nádraží, bude směřovat proti proudu Berounky a vy budete moci sledovat tuto velmi působivou krajinu i s kulisou hradu Karlštejn. Speciální spoj zastaví v Berouně a dále bude pokračovat přes Nižbor, Zbečno a Roztoky u Křivoklátu na Plzeň. Cestou budete míjet 5 velkých mostů přes Berounku a Vltavu a 5 tunelů.