Zámek Načeradec

Zámek Načeradec byl postaven roku 1734 Františkem Josefem ze Starhembergu, který pocházel z významného rakouského šlechtického rodu. Za téměř tři století své existence vystřídal zámek mnoho majitelů a jeho funkce se měnily.

V roce 1925 zámek získala skupina válečných poškozenců, kteří v něm zřídili dětský domov. Zámek sloužil také jako internátní škola či jako výchovný ústav do konce 80. let minulého století. Nynější majitelé pochází z Načeradeckého   kraje. Cílem renovace je zejména stavebně-technická obnova krásné historické památky, vytvoření nového ubytovacího a kulturně-společenského prostoru pro potřeby a aktivity místních, turistů a návštěvníků z blízkého i  širokého okolí. 

Součástí zámeckého areálu v novobarokním stylu, je rozsáhlý anglický park. Kouzlo parku vás lehce pohltí uklidňující energií, i krátký čas strávený ve stínu zelených velikánů vám dokáže zlepšit náladu.

V letních měsících funguje v zámeckém parku bistro Polepšovna. Zde je připraveno občerstvení pro zpříjemnění procházky parkem nebo posezení s výhledem na památnou lípu. Z nabídky bistra si určitě vyberou děti i dospělí. Ať už si chcete pochutnat na dobré kávě s točenou zmrzlinou nebo se můžete osvěžit domácí limonádou, chladným točeným pivem nebo skleničkou prosecca.

Zámek je v současné době nepřístupný. 

 

 

Otevírací doba:
úterý - čtvrtek 15 - 21
pátek - neděle 12 - 24

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
257 08 Načeradec
Načeradec 
Web: Zámek Načeradec
Email: info@zameknaceradec.cz
Telefon: +420 602 251 237

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 4km
Hostinec Kamberk s ubytováním - Něco o Kamberku Kamberk je obec ležící v okrese Benešov ve Středočeském kraji u hranice Jihočeského kraje v tzv. Blanické brázdě, kterou protéká řeka Blanice. Nadmořská výška obce je 398 m. Obec se rozkládá asi 14 km jižně od města Vlašim. Žije zde 136 obyvatel. Kamberský rybník Sportovní rybolov Kamberk Telefon Jiří Kubec 777 60 29 06 Babor Mir. (602 30 44 94)
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 7km
Vzdálenost: 7km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Krajčov vrch - Rozhledna Krajčov vrch je stylová stavba vyhlídkové věže na okraji obce Nižná Boca.
Svatojánská rozhledna - Na jihovýchodním okraji obce Liptovský Ján je postavena krásná dřevěná rozhledna.
Vyhlídková věž kostela svatého Egídia Poprad - Věž kostela sv. Egídia v Popradu slouží veřejnosti jako rozhledna.
Rozhledna Vavrišovo - U obce Vavrišovo stojí stylová vyhlídková věž, která je součástí objektu lidové architektury tamního kraje.

Nové ubytování

+ přidat
Hotel Perla Jizery - Stylový Hotel Perla Jizery *** se nachází v malebné vesničce Josefův Důl v Jizerských horách a rozhodně neunikne pozornosti ani náhodných turistů. Nadšení vzbudí už jeho poloha. Romantické zákoutí v horní části obce, kopce, lesy a řeka Kamenice přímo za hotelem. Sjezdovka a lyžařský vlek pro začínající i pokročilé lyžaře je od hotelu vzdálen pouhých 150 metrů!
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.