VÁNOČNÍ VÝZVA 2020

Krásné Vánoce! Někde poblíž jsem ukryl pěkný Vánoční dárek. Je to předmět, který by mi udělal radost, kdyby mi ho někdo dal, nebo je to stejný předmět, který mi radost už přináší. Pokud ho najdeš, rozmysli se, jestli se ti líbí a jestli ti udělá radost. Když ano, je Tvůj - odtrhni ale horní rožek této výzvy jako  vzkaz pro ostatní, že už je dárek pryč a klidně napiš i krátký vzkaz dárci dolů na list této výzvy. Pokud se ti dárek nelíbí, nech ho na místě pro někoho jiného. Když víte o někom, komu by se líbil, řekněte mu o této výzvě, ale nechte dárek na místě a dejte šanci i ostatním.

 

V případě, že tě tato myšlenka pečlivě vybraného dárku neznámému obdarovanému zajímá, čti dál! 

 

Máme za sebou náročný rok, ale je tu možnost, jak ho zakončit s noblesou a udělat několika lidem ještě radost. Chápu, že je velmi těžké vybírat dárky, když se zkrátka každému líbí něco úplně jiného. Zkusme se na to podívat z druhé strany. Vezmi něco, co se líbí Tobě a věnuj to člověku, kterému to udělá radost, i když ho neznáš. Můžeš dárek vyrobit či koupit. Věnovat drobnost či veledílo - hlavně do toho dej srdce, ať to stojí za to. Zabal ho tak, aby nebyl poškozen počasím a potenciální obdarovaný si ho mohl dobře prohlédnout. Následně ho ukryj na veřejně přístupném místě, kde se objevuje cílová skupina lidí a nehrozí zranění hledajících. Můžete k dárku dát i anonymní vzkaz pro šťastného nálezce a nejlépe i text této výzvy, kdyby na dárek nálezce narazil náhodou, aniž by ho hledal. K této výzvě připište info o schovce dárku a pro koho je dárek asi vhodný. V poslední řadě vylep oznámení této výzvy na viditelné místo někde poblíž skrýše. 

 

Výzvy se můžeš zůčastnit kdykoli během prosince!

 

Líbí se ti tento projekt a chceš udělat radost náhodnému člověku? 

Zapoj se, kopíruj, dle libosti upravuj a sdílej! Klidně i vícekrát! 

 

Celý text této výzvy (CZ + EN)  je možné stáhnout zdarma z odkazu v tomto QR kódu,

který je možné naskenovat a otevřít v aplikacích, jako Google Lens.

Nápověda ke skrýši:

Tam za vodou v rákosí...

 

Typ dárku: 

hračka, sportovní pomůcka, Kazmovo auto, papuče, umění, láhev vína, dekorace, starožitnost, ponožky, teplá deka, poukaz na oběd, lekce zdarma, parfém ...

 

Komu by se dárek mohl líbit?

kluci, holky, důchodci, malé děti, bezdomovci, drsňáci, intelektuálové, čtyřnozí mazlíčci, krásky, osamělí lidé, cizinci ...

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Nisanka - Rozhledna Nisanka je vystavěna z oceli a z kamene.
Vyhlídka Špička - Vyhlídka Špička je malá ocelová konstrukce, která svým tvarem připomíná závodní bob. 
Rozhledna Světlý vrch - Albrechtice v Jizerských horách jsou významným zimním letoviskem již mnoho desítek let. Při příležitosti 350. výročí založení obce byla postavena na Světlém vrchu dřevěná stavba vyhlídkové věže s ocelovým točitým schodištěm.
Rozhledna Komec - V roce 2014 došlo ke stavebním úpravám bývalého komína, který byl součástí kotelny pro vytápění okolních skleníků. Komín byl přestavěn na rozhlednu s točitým ocelovým schodištěm.

Nové ubytování

+ přidat
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.